Adıyaman tütüncüsü dertli

0
5
views

Adıyaman’da tütün satıcılığı yaparak geçimlerini sağlamaya çalışan vatandaşlar, bir dönemin en önemli gelir kapısı olan tütünün artık bittiğini söylüyorlar.

Adıyaman’da tütün satıcılığı yaparak geçimlerini sağlamaya çalışan vatandaşlar, işsizlik nedeniyle mecburen tütün satışı yaptıklarını, bir dönemin en önemli gelir kapısı olan tütünün artık bittiğini söylüyorlar. Demirci Pazarı’nda tütün satışı yapanlar, geçmişte tütünün en revaçta bir tarım ürünü olduğunu, ancak getirilen kotalarla tütünün bitirildiğini belirtiyorlar.

Bu yıl tütünden hiç para kazanamadığını belirten esnaf Hasan Aslan, “Tütün kaçak olduğu sıralarda daha iyi satılıyordu. Yasağın kaldırılmasından bu yana tütünü gramla satıyoruz.

Kotanın bile doğru dürüst uygulanmadığı bir dönemdeyiz ve evimize bir lokma ekmek götürebilmek için gece gündüz uğraşıyoruz” dedi. Kentte iş imkanı olmadığını, geçinmek için tütün sattıklarını ifade eden Aslan, kendi ektikleri veya çiftçilerden aldıkları tütünleri makinede kesip içimlik hale getirerek sattıklarını, tütünün fiyatının 10-35 lira arasında değiştiğini kaydetti. Ekonomik kriz ve yağışların bu yıl tütün ekicisinin belini büktüğünü belirten Aslan, iki dönüm alanda ektiği tütünlerin aşırı yağışlardan dolayı bozulduğunu söyledi.

Adıyaman Tütünü 

Çelikhan tütünü

Sarma Tütün

Toptan ve Perakende Adıyaman tütünlerini kargo ile gönderimini sağlamaktayız. Adıyaman Tütünü Ayağınıza getiriyoruz. Organik Adıyaman tütünü almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz Adıyaman tütüncüsü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here