• ALGAN TÜTÜNÜ

ALGAN TÜTÜNÜ

  • Ürün Kodu: algan-tutunu
  • 120,00₺

garanti

Algan Tütünü Adıyaman’da yetişen en iyi tütündür. Birinci sınıf, kötü koku yapmaz, boğaz yakmaz. Algan Adıyaman’ın Çelikhan ilçesine bağlı bir köydür. Köyde yetişen tütünler Algan Tütünü adı ile tüm Türkiye’de meşhur olmuştur.

Bilindiği gibi Çelikhan Tütünü ülkemizin en iyi en kaliteli tütünlerinden biridir. Fakat Çelikhan’ın Algan köyünde öyle bir tütün yetişiyor ki bu tütünün yeri ayrıdır. Algan dağlık bir yerde kurulan köydür. Bu yüzden tarıma uygun arazileri de azdır. Köyün en büyük geçim kaynağı ise tütündür.

Algan tütününe talep oldukça fazla olmasına rağmen üretimi azdır. Çünkü belirttiğimiz gibi tarıma elverişli araziler yok. Alganlı çiftçiler her yıl az miktarda tütünü oldukça fazla emek vererek yetiştirirler. Bu yüzden bu tütünler oldukça kaliteli olur.

Hal böyle olunca Algan tütününün fiyatı da diğer tütünlerden daha pahalı oluyor tabii ki. Eğer Algan tütünü almak istiyorsanız 120 TL’yi gözden çıkarmalısınız. Sigara fiyatlarını düşünürsek yinede oldukça cüzi bir rakam değil mi?

Uygun fiyata toptan Adıyaman Tütünü ve Algan Tütünü almak isterseniz hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Etiketler: Adıyaman Tütünü, Çelikhan Tütünü, en iyi tütün, tekel tütünü, adıyaman tütünü nerede satılır, adıyaman tütünü nasıl anlaşılır, adıyaman tütün fiyatları, çelikhan tütünü satışı, çelikhan tütünü nerede satılır, Sarma Tütün, Lüks Açık Tütün, Tekel Tütünleri