• BİTLİS TÜTÜNÜ

BİTLİS TÜTÜNÜ

  • Ürün Kodu: bitlis-tutunu
  • 150,00₺

garanti

Bitlis Tütünü topraklarımızda yetişen en güzel tütün çeşitlerinden biridir. Doğal, damarsız hakiki Bitlis Mutki Tütünü’nün içimi oldukça hafiftir. Damarsız ve altın sarısı bir renge sahiptir. Toz içermez saçaklıdır. Hafif tütün sevenlerin denemesini kesinlikle tavsiye ediyorum. Light bir içime sahip olup boğaz yakma gibi bir sorun olmaz. Bitlis tütünü az yetişen özel bir tütündür. Bu nedenle de fiyatı diğer açık tütünlere göre biraz pahalıdır. 1 kilogram fiyatı 150 TL’dir.

Fiyatı ne kadar?

Hakiki Bitlis Tütünü 2021 güncel 1 kilogram fiyatı 150 liradır. Kimileri bu fiyatı yüksek bulabilir fakat az yetişen özel bir tütün olduğunu unutmayın. Eğer toptan satın alım yapmak istiyorsanız fiyatlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Artık nerenden alınır diye düşünmenize gerek yok. Kargo ile Türkiye’nin her yerine özel tütünlerimizi ulaştırıyoruz.

Bitlis Tütünü Neden Pahalı?

Adıyaman Tütünü bitkisinin boyu 1 metreyi geçerken Bitlis Tütünü oldukça kısa bir bitkidir. Bu nedenle diğer tütünlere göre az elde edilmektedir. Aynı zamanda Bitlis’te tütün yetiştiren köy sayısı çok azdır. Bu sebeplerden dolayı her yıl az bir miktarda tütün elde edilmektedir.

Bitlis Tütünü Nasıl Anlaşılır?

Bitlis’ten gelen hakiki bir tütünü anlamak için öncelikle görüntüsüne bakmalısınız. Kıyımı ince ve tel tel olmalı. Kesinlikle damar içermemeli. Rengi ise altın sarısına sahip olmalı. Yumuşak bir dokusu olmalı.

Kokusu ise hafif olmalı ve insanı rahatsız etmemelidir.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Etiketler: Adıyaman Tütünü, Çelikhan Tütünü, en iyi tütün, tekel tütünü, adıyaman tütünü nerede satılır, adıyaman tütünü nasıl anlaşılır, adıyaman tütün fiyatları, çelikhan tütünü satışı, çelikhan tütünü nerede satılır, Sarma Tütün, Lüks Açık Tütün, Tekel Tütünleri